Під головуванням Віцепрем’єр-міністра з відновлення – Міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби відбулася робоча нарада щодо статусу безбар’єрних маршрутів у 15 містах-пілотах флагманського проєкту "Рух без барʼєрів".
У заході взяли участь Заступник керівника Офісу Президента України Віктор Микита, радниця Міністра розвитку громад та територій та керівниця проєкту "Рух без барʼєрів" Ірина Малютіна, керівництво обласних військових адміністрацій, очільники міст та представники місцевого самоврядування.
Від Вінниччини у нараді взяв участь заступник начальника ОВА Андрій Кавунець.
У фокусі обговорення – темпи реалізації першої черги транспортно-пішохідних безбарʼєрних маршрутів. Планується завершення робіт до кінця 2025 року.
«Безбар'єрність — питання, яке не може бути відкладене на довгу перспективу. Кожен має відповідально ставитися до своєї ділянки роботи, ґрунтовно опрацювати її. Важливо швидше переходити від теоретичного обговорення до реальної роботи на місцях». – наголосив Віцепремʼєр-міністр з відновлення — Міністр розвитку громад та територій України.
Також Олексій Кулеба акцентував, що проєкт "Рух без барʼєрів" сьогодні має велике соціальне значення.
«Це внесок у створення умов для повернення військових та ветеранів, які отримали поранення, до своїх громад. Це про повагу, гідність і право кожного зручно й безпечно пересуватися у своєму місті. Це про військових, які повертаються з пораненнями, про людей з інвалідністю, про літніх мешканців. І про те, яким має бути середовище, що приймає та дає можливості, а не відштовхує». – зазначив Віцепремʼєр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України.
Під час засідання заступник керівника Офісу Президента України закликав представників громад активізувати роботу за цим напрямом.
«Проєкт спільно розпочатий і всі розуміють, які завдання перед нами. Є великий суспільний запит, є ветерани, маломобільні групи населення, які потребують підтримки вже сьогодні», – наголосив Заступник керівника Офісу Президента України.
Громади представили переліки об’єктів, які включені до безбар'єрних маршрутів та потребують облаштування елементами доступності для маломобільних груп населення вже цього року.
Серед основних питань – джерела та можливості для співфінансування виконання робіт з державного, обласного, місцевого бюджетів та інших джерел.
Також зосередили увагу на цілісності маршрутів. Кожен об’єкт має бути перевірений на відповідність загальній концепції — безбар'єрного маршруту.
Команда підтримки від Мінрозвитку надасть містам необхідні ресурси для навчання профільних фахівців з маркування маршрутів.
За результатами наради поставлено завдання остаточно зафіксувати маршрути першої черги з конкретними об’єктами, визначити фінансування на кожному рівні та погодити графіки виконання робіт.
Створення безбар’єрного середовища – це не просто вимога часу, а основа для забезпечення рівних можливостей для всіх громадян. Працюємо, щоб громадські простори ставали зручними й безпечними для кожного.
Довідково.
«Рух без бар’єрів» — флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій втілюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської "Без бар’єрів" та охоплює 15 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути. На сьогодні це Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, селище Опішня та Калуш. Виконавчим партнером ініціативи виступає громадська організація "Безбар'єрність".