В офіційному медіацентрі обласної військової адміністрації відбувся брифінг начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Андрія Салюка.
Спікер повідомив, що за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин та Європейського Союзу зареєстровано 12 спалахів захворювання тварин на ящур: один випадок - на території Німеччини, 5 – в Угорщині, 6 – у Словацькій Республіці.
Дві країни Євросоюзу (Угорщина та Словацька Республіка), де було зареєстровано спалахи ящуру, межують з кордонами України.
«З метою недопущення занесення збудника ящуру на територію держави Держпродспоживслужба визначила по кордону з країнами ЄС, території Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької, Львівської та Волинської областей – загрозливою зоною», - зазначив Андрій Салюк.
Понад 30 років Україна має найвищий статус по ящуру «Вільна від ящуру без вакцинації». Останній випадок захворювання на ящур був зареєстрований в 1988 році, а з 1992 року Україна має статус МЕБ як країни вільної від вакцинації. У зв’язку з чим вакцинація тварин не проводиться.
Спікер зазначив, що ящур – це надзвичайно небезпечне вірусне захворювання, яке здебільшого вражає велику рогату худобу, свиней та інших парнокопитних, проте також сприйнятливі й дикі тварини.
«На ящур може хворіти й людина. Інфікування відбувається при споживанні сирого молока від хворих тварин, а також через продукти його переробки, рідше через м’ясо. Крім того, можлива пряма передача інфекції людині повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою твариною», - наголосив Андрій Салюк.
При ознаках захворювання чи незвичній поведінці тварин та у випадку їх масової загибелі необхідно негайно повідомляти державну ветеринарну службу та/або територіальні відділення Держпродспоживслужби в області.
- Які симптоми цього вірусного захворювання?
- Як запобігти занесення збудника ящуру в господарство?
- Що потрібно робити у разі виявлення захворювання тварин на ящур?
Відповіді на ці та інші питання дивіться у відео.